4 marca, 2019

Piwowary w skrócie

Piwne premiery na targach w Łodzi

Ponad 20 premierowych piw, debiutujące na rynku browary oraz pierwsza puszka od Pinty – tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Targów Piw i Browarnictwa - Piwowary. Wydarzenie, które otwiera tegorocznych sezon największych piwnych imprez w kraju odbędzie się w dniach 8 – 9 marca w Łodzi, w Hali Expo. W targach weźmie udział 56 wystawców (w tym 32 browary), a uczestnicy będą mili okazję spróbować blisko 600 piw.  Podczas Piwowarów swoją ofertę zaprezentują browary regionalnie i rzemieślnicze. Obecni będą także producenci surowców piwnych, dostawcy technologii i szkła.

Po raz pierwszy w ramach targów odbędzie się Konkurs Premier Piwowarów. O główną nagrodę i względy jury ubiegać się będzie ponad 20 piw, których do tej pory nigdzie jeszcze nie dystrybuowano oraz nie były degustowane na większą skalę. Wśród najciekawszych nowości znajdą się m.in.:

- Browar Brodacz: Peanut Butter Imperial Stout, Orange Milkshake IPA, Almond & Vanilla Imperial Porter
- Browar Dziki Wschód: Czarny Jastrząb - Black IPA
- Browar Dziki Wschód: Kwiat Pomarańczy - Orange Coffe IPA
- Browar Absztyfikant: Brett IPA
- Browar Czarna Owca: kko (czyt. KaKaO) - Cocoa Imperial Stout
- Browar Moczybroda: Nektar Bogów - Nectarine Sour Ale
- Cydr Smykan: Kwaśny Zdzichu: Blend cydru z sokiem z czarnej i czerwonej porzeczki
- Miodostynia Imbirowicz: Eksperymentalny trójniak
- Browar Warkot: RIS Warkot – RIS
- Browar The Garage Monks: Couchwife - Single Hop Mango American Wheat
- Pivovsky: Pivovsky Pils – Pilsner
- Browar Szpunt: Juicy Wormhole - New England Imperial IPA
- Browar Pinta: Kwas Xy - Catherina Sour
- Browar Wilk: SABRO IPA - India Pale Ale
- Browar Incognito: Coconut Milk Stout - Milk stout
- Spirifer: Zoncolan - West Coast IPA
- Spirifer: Gruppetto   - East Coast IPA
- Browar Harpagan: Szablozębna Groza - Sabro IPA
- Browar Bednary: DDH - DDH AIPA
- Browar Rockmill: Black Noble Highland Park BA - Imperial Stout with coffee and vanilla BA

Puszka od PINTY

Piwni debiutanci

Jak co roku na targach Piw i Browarnictwa w Łodzi pojawiają się browary, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na piwnym rynku. Wśród debiutantów znajdą się: Browar Funky Fluid, Browar Dwóch Braci, Browar Skrzat, Browar Lasowiak, Browar Incognito czy  Browar Moczybroda.

Słowacja gościem honorowym targów

Dzięki współpracy z Instytutem Słowackim w Warszawie podczas Piwowarów zorganizowana zostanie specjalna słowacka strefa. Będzie można w niej do zapoznać się z kuchnią, turystyką oraz kulturą Słowacji. Oczywiście będzie można też skosztować słowackiego piwa produkowanego przez browar Berhet, który jest pierwszym i jedynym słowackim browarem kraftowym obecnym w Polsce.

Debata o crowdfunding’u

Oprócz degustacji i spotkań z przedstawicielami browarów organizatorzy targów zaplanowali kilkanaście wydarzeń towarzyszących wśród nich znajdzie się piątkowa debata (8 marca)  zatytułowana „Własny browar pomysłem na biznes czyli finansowanie poprzez kampanie crowdfundingowe.” Wezmą w niej udział przedstawiciele Browaru Brodacz i Browaru Rzemieślniczego Rzeka Piwa, a poprowadzi ją bloger Jerry Brewery.

Warsztaty, szkolenia, prezentacje

Na targowej scenie oraz w salach konferencyjnych odbędą się otwarte wykłady i prezentacje. Ich tematyka będzie dotyczyła: niecodziennych dodatków w piwie, podstawowej wiedzy o piwie oraz ciekawych faktów o prezentowanych na Piwowarach browarach. W programie wydarzenia znalazły się również warsztaty piwowarskie, akademia drożdżowa, komentowane degustacje piw ciemnych i jasnych oraz kursy sensoryczne.

Koncerty i animacje

Odwiedzający targi będą mogli pograć w planszówki i stare gry komputerowe, wziąć udział w zajęciach z  serowarstwa, sprawdzić swoich sił w konkursie wiedzy o piwie oraz posłuchać muzyki na żywo. W piątek wystąpi wrocławski zespół Humble Buzz, a w sobotę Bandaż Duo akustycznie.

Godziny otwarcia: 

Piątek (8 marca) - w godz. 15.00-00.00
Sobota (9 marca) - w godz. 13.00-00.00

Miejsce:

Hala Expo – Łódź
al. Politechniki 4